top of page
Σας προσκαλούμε στη διαδικτυακή εκδήλωση «Ανάπτυξη του Οικοσυστήματος Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας: αποτελέσματα του Έργου i2i (“idea to impact”)», την Πέμπτη 29 Ιουνίου 2023, 13.00 – 14.00, όπου θα παρουσιαστούν οι δράσεις που υλοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Έργου i2i της πρωτοβουλίας HEI Initiative του Ευρωπαϊκού Ινστιτούτου Καινοτομίας και Τεχνολογίας (ΕΙΤ). Σκοπός της εκδήλωσης είναι η παρουσίαση των αποτελεσμάτων του Έργου i2i (“idea to impact”), με έμφαση στην ενίσχυση του Οικοσυστήματος Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε περιφερειακό επίπεδο.​ Μεταξύ άλλων, θα παρουσιαστούν:​ - Τα νέα εργαλεία και μέθοδοι που αναπτύχθηκαν και πλέον αξιοποιούνται στα προγράμματα εκπαίδευσης και επιτάχυνσης του ΠΘ.​ - Το Ψηφιακό Οικοσύστημα Καινοτομίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας,  ​ - Ο οδηγός συμβουλευτικής καθοδήγησης (mentoring),​ - Τα αποτελέσματα των “cross-sectoral huddles”, για την ενθάρρυνση της δια-τομεακής συνεργασίας σε δραστηριότητες καινοτομίας,​ - Τα αποτελέσματα των “Innovation Vision Action Fora” με τη συμμετοχή των φορέων του «τριγώνου της γνώσης» - διδασκαλία, έρευνα, παραγωγή. Για να παρακολουθήσετε την εκδήλωση, παρακαλούμε να πατήσετε εδώ.